Informace o anonymních výhrůžkách školám

11.09.2024
  • Vážení rodiče a zákonní zástupci našich žáků,
včera do škol dorazila další várka výhružných e-mailů, o nichž jste již v minulých dnech mohli získat informace z médií.
Mezi adresáty byly mimo jiné školy v Náchodě a některé školy v okolí, tedy i naše základní škola.
Doručení výhružky jsme v souladu s pokyny ohlásili Polici ČR a zřizovateli. Dále jsme postupovali dle pokynů Policie. Policie ČR vyhodnocuje, že míra ohrožení je podle mínění odborníků velmi malá. Přesto je nám doporučen zvýšený dohled a kontrola nad dostupnými kamerovými záznamy, nad prostory školy, aby byl vyloučen pohyb podezřelých osob či umístění podezřelých předmětů v budově školy.
Všichni zaměstnanci byli dále poučeni, aby věnovali zvýšenou pozornost případným cizím osobám a podezřelým předmětům v objektu školy.
Pokud to považujete za rozumné, promluvte, prosím, o tom případně doma i se svými dětmi. Je ale důležité nevyvolat mezi dětmi paniku či zbytečnou úzkost.
Situaci nijak nepodceňujeme.
Děkuji za pochopení.

Omlouváme se za trvající problémy se systémem Bakaláři, ještě stále není funkční školní server.

za vedení školy T. Kubečková